Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 663 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 27  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.2.2022Nastávající maminky dostaly opravený pokoj
Nové postele, podlaha, skříně, kompletně opravená koupelna, nebo příjemná tapeta na stěně. Tak vypadá nový pokoj na oddělení šestinedělí, který hostí maminky před porodem. Pokoj se opravil díky dárcům. Z původní myšlenky zvelebit jedno zázemí nakonec vznikly zrenovované pokoje dva.
Mgr. Monika Zachrlová
3.2.2022Pacienti na urgentním příjmu mají potřebné soukromí
Na urgentní příjem přiveze Zdravotnická záchranná služba ročně kolem 9 500 pacientů, a to z celého Kraje Vysočina. Ve velké příjmové místnosti je pět lůžek. Nově jsou oddělené posuvnými zástěnami, díky tomu je zachována intimita pacientů. Nákup a instalace byla možná díky sponzorovi.
Mgr. Monika Zachrlová
25.1.2022Pacienti s těžkým astmatem mají specializovanou ambulanci
V jihlavské nemocnici začalo fungovat Centrum pro léčbu těžkého astma bronchiale. Jediné pracoviště v Kraji Vysočina je určené pro pacienty s nejtěžší formou onemocnění, kde nezabírá běžná léčba a zvažuje se u nich biologická terapie.
Mgr. Monika Zachrlová
14.1.2022Spouštění plánovaných výkonů
Vážení pacienti, v těchto dnech opět začínáme spouštět plánované výkony. Více informací od jednotlivých oborů a také o tom, jestli si máte zavolat sami, nebo čekat na zavolání zdravotníků, najdete na našich stránkách. Konkrétně titulní stránce a sekce "Info plánované operace"
Mgr. Monika Zachrlová
14.1.2022Dárcům krve se opraví zázemí
Už podeváté se podařilo nadělit pacientům Vánoční pokoj. I tentokrát se sešlo přes sto tisíc korun, díky kterým chceme v tomto roce opravit zázemí v naší nemocnici. Letos to bude pro ty, kteří sami pomáhají, pro dárce krve.
Mgr. Monika Zachrlová
6.1.2022Jihlavskou porodnici si vybral rekordní počet žen
Spokojené maminky. Tak by se daly stručně nazvat certifikáty, které obdržela jihlavská porodnice. Dotazníky u stovek žen, které zde rodily, ukázaly, že maminky byly s porodem v Jihlavě spokojené. V jihlavské nemocnici proběhlo předání ocenění, za kterým stojí práce celého týmu, právě v těchto dnech. Loňský rok si navíc porodnici v krajském městě zvolil rekordní počet nastávajících maminek.
Mgr. Monika Zachrlová
4.1.2022První narozené miminko v naší nemocnici
Hned minutu po půlnoci prvního ledna jsme přivítali na svět Julii. Ta je také jedním z prvních českých miminek roku 2022. Popřát jí hodně štěstí do života přišel hejtman Vítězslav Schrek. Návštěvě v podobě náměstka primátorky Petra Ryšky se těšilo také první jihlavské miminko. Karel přišel na svět v 1:15 na Nový rok. Děkujeme všem maminkám za důvěru a že si vybíráte právě naši porodnici.
Mgr. Monika Zachrlová
23.12.2021Otevírací doba lékárny o svátcích
Milí pacienti, také během svátků je pro Vás otevřená naše lékárna a prodejna zdravotnických potřeb. Více informací najdete níže v dokumentu.
Mgr. Monika Zachrlová
23.12.2021Svátky v nemocnici: bez dovolené a v plném nasazení
Nepsané pravidlo, které se bude o letošních svátcích v jihlavské nemocnici dodržovat: pokud vám okolnosti dovolí, nevybírejte si dovolenou. Zdravotníci tak stráví dny mezi Vánocemi a Novým rokem většinou v práci. V provozu bude také odběrový stan a očkovací centrum. Radost ale zdravotníkům přes svátky udělaly dárky od lidí i firem.
Mgr. Monika Zachrlová
14.12.2021Pacienty na urologii vyšetřují na nové diagnostické jednotce
Urologové v jihlavské nemocnici mají k dispozici novou vyšetřovací jednotku. Díky videokameře spojené s endoskopickým přístrojem prohlédnou s pomocí obrazovky dolní cesty močové a s větší přesností dokážou diagnostikovat zejména nádorová onemocnění. Tuto techniku využívají i v rámci dispenzárních kontrol u pacientů s nádory, kteří docházejí na kontroly po onkologické léčbě. Endoskopická zobrazovací jednotka za půl milionu korun se mohla pořídit také díky nadaci Muži proti rakovině.
Mgr. Monika Zachrlová
9.12.2021Jihlavská Akné poradna má další želízko v ohni
Kožní lékařka jihlavské nemocnice bodovala v celorepublikové soutěži. Nicole Polcarová se stala vítězkou na celostátní konferenci Akné a obličejové dermatózy. Ta se konala v Praze. Porotu zaujala případem pacienta, který nazvala „Vypadá jako akné, ale není to akné“. Následuje tak kolegyni lékařku Zuzanu Nevoralovou, kterou vyhledávají pacienti z celé země.
Mgr. Monika Zachrlová
29.11.2021Aplikace monoklonálních protilátek
Vážení pacienti, níže v dokumentu se dozvíte vše potřebné týkající se aplikace monoklonálních protilátek.
Mgr. Monika Zachrlová
24.11.2021Vánoční pokoj letos netradičně pro dárce krve
Letos podeváté by mohli pacienti pod stromeček dostat nově opravený pokoj. Již tradiční akce startuje stejně jako předchozí roky měsíc před Štědrým dnem. Cílem je během jednoho měsíce získat prostředky od dárců, za které se během následujícího roku pokoj opraví. Tentokrát je zázemí pro ty, kteří sami pomáhají.
Mgr. Monika Zachrlová
16.11.2021Omezení neakutní péče
Vážení pacienti, vzhledem k nedobré epidemiologické situaci a velkým nárůstem pacientů v naší nemocnici s onemocněním Covid-19 jsme opět nuceni omezit neakutní péči. Děkujeme za pochopení a přejeme si stejně jako vy, aby se situace brzy navrátila k normálu.
Mgr. Monika Zachrlová
15.11.2021Teplý podzim přivedl na jihlavskou záchytku rekordní počet žen
V říjnu rekordně stoupl počet zachycených podnapilých žen. Zatímco v průměru tvoří deset procent pacientů Protialkoholní záchytné stanice, za uplynulý měsíc to byla rovná třetina. „Letos jsme také zaznamenali zvýšený počet domácího násilí,“ doplňuje vedoucí stanice Lukáš Černý. V Jihlavě je spádově jediná v Kraji Vysočina.
Mgr. Monika Zachrlová
9.11.2021Zájem o očkování na Den zdraví předčil očekávání
Tradiční Den zdraví v jihlavské nemocnici přilákal především zájemce o očkování. Původně připravených padesát dávek jednorázové vakcíny bylo proočkováno během dopoledne. Na aplikaci se sjeli lidé nejenom z Jihlavy, ale i okolních měst Vysočiny, třeba Ledče nad Sázavou.
Mgr. Monika Zachrlová
5.11.2021Jihlavská nemocnice jde do boje s rakovinou prostaty s novým přístrojem
Špičkovou diagnostickou techniku má nově k dispozici urologické oddělení jihlavské nemocnice. Nová aparatura umožní významně zvýšit záchyt i malých ložisek karcinomu prostaty. A právě nyní v listopadu si připomínáme Movember a s ním spojenou rakovinu prostaty. Česká urologická společnost dlouhodobě usiluje o celoplošný screening na odhalení tohoto onemocnění. Každoročně je diagnostikováno v naší zemi okolo 8 000 onemocnění, 20 % mužů ale přichází pozdě bez naděje na vyléčení.
Mgr. Monika Zachrlová
2.11.2021Tradiční Den zdraví letos v novém kabátě: na místě budeme i očkovat
Po covidové pauze obnovuje jihlavská nemocnice Den zdraví. Tentokrát přibude novinek, jednou z nich bude očkování přímo na místě jednorázovou vakcínou. Novinky si připravila třeba i porodnice pro nastávající maminky. Den zdraví se v nemocnici koná 9. listopadu 2021.
Mgr. Monika Zachrlová
26.10.2021Puntíky podpoříme pacienty s lupénkou
Onemocnění, kterým trpí zhruba dvě procenta populace a postihuje stejně ženy, jako muže. Nejčastějším projevem je olupování zarudlé pokožky, neboť ta se obměňuje až sedmkrát rychleji než normálně. Jde o lupénku, neboli psoriázu. Tento týden si ji připomínáme puntíky.
Mgr. Monika Zachrlová
22.10.2021Zákaz návštěv
Vážené návštěvy, s ohledem na nepříznivý vývoj epidemiologické situace jsme nuceni vyhlásit od pondělí 25. října 2021 plošná zákaz návštěv.
Mgr. Monika Zachrlová
20.10.2021Jihlavská nemocnice mění kotelnu. Opravy budou stát desítky milionů.
Kotelna v jihlavské nemocnici projde v následujících měsících kompletní rekonstrukcí. Budova, která zajišťuje teplo pro celý areál, se bude opravovat ve dvou etapách téměř rok. Práce a technologie vyjdou na desítky milionů korun.
Mgr. Monika Zachrlová
14.10.2021Onkologičtí pacienti mohou využít nový nadstandardní pokoj
Samostatný pokoj mají nově k dispozici pacienti na onkologickém oddělení. Po nadstandardním pokoji volali pacienti a jejich blízcí již delší dobu. Celý proces se zpomalil kvůli covidu, kdy byla některá oddělení sloučena.
Mgr. Monika Zachrlová
24.9.2021Informace pro pacienty k volbám
Milí pacienti, pokud u nás nastupujete na plánovanou hospitalizaci, můžete v říjnu volit na lůžku v nemocnici. Je ale nutní vyřídit si nutné náležitosti. Vše potřebné najdete níže v dokumentu.
Mgr. Monika Zachrlová
22.9.2021Maminky mohou využít klokánkovací křesla
První kontakt maminky s dítětem je velice důležitý. Na dětském oddělení jihlavské nemocnice proto pořídili nová polohovací křesla, která zkvalitňují právě první okamžiky života maminky s předčasně narozeným miminkem. Zakoupení bylo možné díky sponzorovi.
Mgr. Monika Zachrlová
15.9.2021Laboranti využívají nový analyzátor pro vyhodnocení moči
Laboratoře jihlavské nemocnice mají nový přístroj na stanovení moči chemicky a vyhodnocení močového sedimentu. Denně analyzátor vyšetří zhruba stovku vzorků. Nejvíce vzorků je od pacientů z urologických ambulancí, z jednotlivých oddělení Nemocnice Jihlava a obvodních lékařů. Využívají ho tak lékaři napříč spektrem oborů.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 663 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 27  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies