Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 473 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 -18- 19  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
6.2.2015Nejenom těhotné vezmeme do zázemí operačních sálů
V jihlavské nemocnici budou lékaři přednášet nejenom pro těhotné. Informace o vývojových vadách, přirozeném porodu, nebo o rození dětí v Sýrii se dozvíte v připravované konferenci pro veřejnost. Vstup je zdarma a zájemci si mohou prohlédnout i opravené zázemí porodních pokojů.
Mgr. Monika Zachrlová
5.2.2015V. Charitativní ples
Zveme Vás na V.Charitativní ples pro dětské oddělení jihlavské nemocnice. Koná se v sobotu 7.března 2015. Plakát s programem je k nahlédnutí níže.
Mgr. Monika Zachrlová
4.2.2015Zákaz návštěv v jihlavské nemocnici
V jihlavské nemocnici platí s ohledem na chřipkovou epidemii s okamžitou platností zákaz návštěv na lůžkových odděleních. Toto nařízení vydal ředitel nemocnice MUDr. Lukáš Velev MHA s cílem chránit pacienty před rizikem chřipkového onemocnění, které by v kombinaci s jejich zdravotními obtížemi mohlo ohrozit jejich zdraví. Zákaz návštěv platí do odvolání.
Mgr. Monika Zachrlová
3.2.2015Výběrové řízení
Ředitel Nemocnice JIHLAVA, příspěvková organizace, vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici PRIMÁŘ KOŽNÍHO ODDĚLENÍ. Více informací se dozvíte v sekci "Pracovní příležitosti, výběrová řízení"
Mgr. Monika Zachrlová
27.1.2015V jihlavské nemocnici začali objednávat pacienty na laserové oční operace
Pacienti z Vysočiny už nemusejí jezdit na operaci očí daleko. V jihlavské nemocnici začali lékaři na očním oddělení provádět laserové korekce zraku. Možné je to díky novým přístrojům za několik milionů korun a zkušeným lékařům. Lasery jsou teď jediné na Vysočině.
Mgr. Monika Zachrlová
23.1.2015Jihlavská nemocnice bodovala v soutěži Bezpečná nemocnice
Méně hospitalizovaných seniorů s vysokým tlakem v nemocnici, více místa pro akutní případy a také ušetření peněz. To jsou hlavní důvody, proč jihlavská nemocnice získala první místo v sekci „Ošetřovatelsko-medicínská oblast“ v soutěži Bezpečná nemocnice. Ocenění převzala ve čtvrtek 22. ledna 2015 v jihlavském Horáckém divadle. Navíc se jihlavská nemocnice stala také absolutním vítězem soutěže.
Mgr. Monika Zachrlová
22.1.2015Pacienti s roztroušenou sklerózou dostali nové rehabilitační pomůcky
Přes 30 nových rehabilitačních pomůcek za desítky tisíc korun mají nově k dispozici pacienti MS centra neurologie a rehabilitace jihlavské nemocnice. Pořídili je z daru známého producenta čaje a kávy, společnosti Oxalis a Nadačního fondu IMPULS ve spolupráci se Sdružením mladých sklerotiků. Pomůcky pomohou v léčbě více jak tří stovek pacientů s roztroušenou sklerózou, kteří MS centrum v jihlavské nemocnici navštěvují.
Mgr. Monika Zachrlová
16.1.2015Další pavilon jihlavské nemocnice dostal nový kabát
Diagnostický pavilon jihlavské nemocnice změnil tvář. Budova dostala nová okna, dveře, střechu i zateplený plášť. Pavilon označený jako „D“ je laděný do přírodních barev.
Mgr. Monika Zachrlová
12.1.2015Nový ultrazvuk zpřesní diagnostiku a zrychlí rozhodování lékařů
Jeden z nejmodernějších ultrazvuků na Vysočině a prakticky celé zemi má nově k dispozici jihlavská nemocnice. Sloužit bude na gynekologickém oddělení nastávajícím maminkám i onkologickým pacientkám. Ultrazvuk je především rychlejší a přesnější než dosavadní přístroje.
Mgr. Monika Zachrlová
6.1.2015V jihlavské porodnici opět přibylo narozených dětí
Jihlavská nemocnice jde proti celorepublikovému proudu klesající porodnosti. Loni přišlo v místní porodnici na svět o zhruba stovku více dětí, než v roce předchozím. Každá šestá rodička si navíc vybere Jihlavu přesto, že v místě nebydlí.
Mgr. Monika Zachrlová
5.1.2015Pacienti dostali pod stromeček nový pokoj
Pacienti po nehodách a úrazech se mohou těšit v novém roce na nový pokoj. Ten se opraví díky dárcům, kteří se na něj během prosince složili. Celkem se podařilo vybrat přes sto tisíc korun, které zajistí opravené bezplatné zázemí pro tři pacienty traumatologického oddělení jihlavské nemocnice.
Mgr. Monika Zachrlová
1.1.2015První miminko v jihlavské porodnici v roce 2015
Dovolte nám představit první miminko narozené v letošním roce v jihlavské nemocnici. Jmenuje se Elen Kašiarová a na svět přišla 1.1.2015 ve 12:38. Měří 51 centimetrů a váží 3860 g. Rodičům se narodila jako první miminko. Silvestrovské oslavy si rodiče příliš neužili, vyčerpaný tatínek, který byl celou dobu přítomen, prý nepůjde dnes v noci do práce, ale bude odpočívat po náročném zážitku. Elen i její maminka jsou v pořádku.
Mgr. Monika Zachrlová
25.12.2014Pacienty potrápily kosti v krku i chřipky a angíny
Ani o Štědrém večeru a na Boží hod vánoční si lékaři a sestry v jihlavské nemocnici neužili klid. Na urgentní příjem dorazilo včera večer 5 pacientů s rybí kostí v krku. Dnes dopoledne se objevili ještě další 2 lidé, kterým lékaři pomohli od kosti z krku. Díky teplému počasí nenavštěvují urgentní příjem lidé s typicky zimními úrazy, ale pohotovost byla plná pacientů s chřipkami a angínami. Jen během dneška jich zdravotníci ošetřili na 30, tedy tolik, co jindy za celý víkend.
Dnes nebyl klid ani v porodnici. Zatímco na Štědrý den se na svět žádnému miminku nechtělo, dnes na svět přišlo už pět dětí, z toho tři holčičky a dva chlapci.
Mgr. Monika Zachrlová
16.12.2014Okolí jihlavské nemocnice se zazelenalo a osázelo stromy a keři
Celý podzim v areálu jihlavské nemocnice pracovali zahradníci na úpravě trávy a zeleně. Sázeli trávu, stromy a keře. Okolí nemocnice tak změnilo tvář a prokouklo. Práce by měly být dokončené na jaře příštího roku.
Mgr. Monika Zachrlová
15.12.2014Otevírací doba lékárny během vánočních svátků
Jsme tu pro Vás také během svátků. Níže se můžete podívat na otevírací dobu naší lékárny a zdravotních pomůcek.
Mgr. Monika Zachrlová
15.12.2014Dětem se opraví pooperační pokoj
V příštím roce se dětem v jihlavské nemocnici opraví pokoj, kde odpočívají po operacích. Malí pacienti budou mít nový nábytek, postele i koupelnu. Vše je možné díky sponzorům.
Mgr. Monika Zachrlová
11.12.2014Mladí fotbalisté přinesli dětem dárky
Mladí fotbalisté i letos před Vánocemi potěšili nejmenší pacienty jihlavské nemocnice. Přinesli s sebou dárky, na které se sami složili. Letos navíc návštěvu nemocnice spojili s dárcovstvím krve.
Mgr. Monika Zachrlová
2.12.2014Dětem se otevřel pokoj, na který vyšlapali peníze festivaloví návštěvníci
Díky dřině desítek lidí mají děti nový pokoj. V létě šlapali návštěvníci Vysočina festu na oranžovém kole pro dětské oddělení jihlavské nemocnice. Každý ušlapaný metr znamenal koruny pro nejmenší pacienty. Těm se teď otevřel díky námaze nově opravený pokoj.
Mgr. Monika Zachrlová
26.11.2014Na Den zdraví zachytili lékaři pacienty s podezřením na rakovinu kůže
Prevence má smysl. Opět to ukázal dnešní Den zdraví. V kožní ambulanci odhalili lékaři dva pacienty s patologickým nálezem na kůži. Dalším stovkám lidí se změřil cholesterol, tlak, nebo glykémie.
Mgr. Monika Zachrlová
24.11.2014V pavilonu urgentní péče vypukne požár. Naštěstí jen cvičně.
Nový pavilon Urgentní a intenzivní péče jihlavské nemocnice zachvátí ve středu dopoledne požár. Naštěstí půjde jen o cvičení hasičů. Hořet bude v kuchyňce infekčního oddělení.
Mgr. Monika Zachrlová
20.11.2014Pacientům chceme nadělit pod stromeček nový vánoční pokoj
Také letos chceme pacientům dát pod stromeček nový pokoj. Loni se díky dárcům opravil pokoj pro děti. Tentokrát chceme mít lepší zázemí pro pacienty traumatologického oddělení. Tam pomáháme nejčastěji lidem po úrazech, nebo dopravních nehodách.
Mgr. Monika Zachrlová
18.11.2014Lékaři zdarma vyšetří znaménka nebo změří cholesterol
Po půl roce se v jihlavské nemocnici opět koná Den zdraví pro veřejnost. Cílem je upozornit, jak je nutné chodit na preventivní prohlídky a zajímat se o své zdraví. Opět se tak bude zdarma měřit cholesterol, tlak, nebo glykémie a lékaři také vyšetří podezřelá znaménka. Předchozí akce odhalily rakoviny kůže i prsu. Prevence má smysl.
Mgr. Monika Zachrlová
13.11.2014Světový den diabetu: počty nemocných neustále rostou
Na pátek 14. listopadu připadá Světový den diabetu. V jihlavské nemocnici jsou zhruba dva tisíce pacientů s touto diagnózou. Starají se o ně lékaři v diabetologické ambulanci. Číslo ale rozhodně neodpovídá skutečnému počtu nemocných. Těch je jenom na Jihlavsku několikanásobně víc.
Mgr. Monika Zachrlová
11.11.2014Letošní tisící miminko
Do dnešního dne se v jihlavské nemocnici narodilo 1009 dětí. Jubilejní tisící byl Ondřej Vrzal, který vážil 4 000 gramů a měří 52 centimetrů. Dnes si maminku Janu odvezl pyšný otec Lukáš Vrzal domů. Jihlavská porodnice je stále oblíbenější nejenom u místních. Přijíždějí k nám rodit maminky z Prahy, Brna, Znojma, Dačic a dalších koutů Česka. Předpokládáme, že i přes stále klesající porodnost překonáme letos počet narozených miminek z předchozího roku. V roce 2013 přišlo v jihlavské nemocnici na svět 1078 dětí. Tímto bychom rodičům rádi poděkovali za důvěru.
Mgr. Monika Zachrlová
5.11.2014O rakovině prsu promluvíme veřejně
Rakovina prsu už není strašákem jen pro ženy v letech, ale týká se i mladých dívek a žen. Tento typ rakoviny je nejčastějším zhoubným nádorem žen a poslední roky boří mýty, že postihuje pouze ženy starší 45 let, pro které je doporučovaná a hrazená prevence. V jihlavské nemocnici se léčí také pacientky, kterým ještě nebylo 30 let.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 473 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 -18- 19  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti