Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 483 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 -19- 20  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.12.2014Dětem se opraví pooperační pokoj
V příštím roce se dětem v jihlavské nemocnici opraví pokoj, kde odpočívají po operacích. Malí pacienti budou mít nový nábytek, postele i koupelnu. Vše je možné díky sponzorům.
Mgr. Monika Zachrlová
11.12.2014Mladí fotbalisté přinesli dětem dárky
Mladí fotbalisté i letos před Vánocemi potěšili nejmenší pacienty jihlavské nemocnice. Přinesli s sebou dárky, na které se sami složili. Letos navíc návštěvu nemocnice spojili s dárcovstvím krve.
Mgr. Monika Zachrlová
2.12.2014Dětem se otevřel pokoj, na který vyšlapali peníze festivaloví návštěvníci
Díky dřině desítek lidí mají děti nový pokoj. V létě šlapali návštěvníci Vysočina festu na oranžovém kole pro dětské oddělení jihlavské nemocnice. Každý ušlapaný metr znamenal koruny pro nejmenší pacienty. Těm se teď otevřel díky námaze nově opravený pokoj.
Mgr. Monika Zachrlová
26.11.2014Na Den zdraví zachytili lékaři pacienty s podezřením na rakovinu kůže
Prevence má smysl. Opět to ukázal dnešní Den zdraví. V kožní ambulanci odhalili lékaři dva pacienty s patologickým nálezem na kůži. Dalším stovkám lidí se změřil cholesterol, tlak, nebo glykémie.
Mgr. Monika Zachrlová
24.11.2014V pavilonu urgentní péče vypukne požár. Naštěstí jen cvičně.
Nový pavilon Urgentní a intenzivní péče jihlavské nemocnice zachvátí ve středu dopoledne požár. Naštěstí půjde jen o cvičení hasičů. Hořet bude v kuchyňce infekčního oddělení.
Mgr. Monika Zachrlová
20.11.2014Pacientům chceme nadělit pod stromeček nový vánoční pokoj
Také letos chceme pacientům dát pod stromeček nový pokoj. Loni se díky dárcům opravil pokoj pro děti. Tentokrát chceme mít lepší zázemí pro pacienty traumatologického oddělení. Tam pomáháme nejčastěji lidem po úrazech, nebo dopravních nehodách.
Mgr. Monika Zachrlová
18.11.2014Lékaři zdarma vyšetří znaménka nebo změří cholesterol
Po půl roce se v jihlavské nemocnici opět koná Den zdraví pro veřejnost. Cílem je upozornit, jak je nutné chodit na preventivní prohlídky a zajímat se o své zdraví. Opět se tak bude zdarma měřit cholesterol, tlak, nebo glykémie a lékaři také vyšetří podezřelá znaménka. Předchozí akce odhalily rakoviny kůže i prsu. Prevence má smysl.
Mgr. Monika Zachrlová
13.11.2014Světový den diabetu: počty nemocných neustále rostou
Na pátek 14. listopadu připadá Světový den diabetu. V jihlavské nemocnici jsou zhruba dva tisíce pacientů s touto diagnózou. Starají se o ně lékaři v diabetologické ambulanci. Číslo ale rozhodně neodpovídá skutečnému počtu nemocných. Těch je jenom na Jihlavsku několikanásobně víc.
Mgr. Monika Zachrlová
11.11.2014Letošní tisící miminko
Do dnešního dne se v jihlavské nemocnici narodilo 1009 dětí. Jubilejní tisící byl Ondřej Vrzal, který vážil 4 000 gramů a měří 52 centimetrů. Dnes si maminku Janu odvezl pyšný otec Lukáš Vrzal domů. Jihlavská porodnice je stále oblíbenější nejenom u místních. Přijíždějí k nám rodit maminky z Prahy, Brna, Znojma, Dačic a dalších koutů Česka. Předpokládáme, že i přes stále klesající porodnost překonáme letos počet narozených miminek z předchozího roku. V roce 2013 přišlo v jihlavské nemocnici na svět 1078 dětí. Tímto bychom rodičům rádi poděkovali za důvěru.
Mgr. Monika Zachrlová
5.11.2014O rakovině prsu promluvíme veřejně
Rakovina prsu už není strašákem jen pro ženy v letech, ale týká se i mladých dívek a žen. Tento typ rakoviny je nejčastějším zhoubným nádorem žen a poslední roky boří mýty, že postihuje pouze ženy starší 45 let, pro které je doporučovaná a hrazená prevence. V jihlavské nemocnici se léčí také pacientky, kterým ještě nebylo 30 let.
Mgr. Monika Zachrlová
30.10.2014Jihlavskou nemocnici začne hlídat ostraha
Větší bezpečí pro pacienty i zaměstnance a méně krádeží. To si slibuje jihlavská nemocnice od zavedení hlídací služby. Od listopadu bude procházet areálem několikrát za noc.
Mgr. Monika Zachrlová
24.10.2014Sezóna plastické chirurgie právě začíná!
V těchto dnech se začíná plnit ambulance plastické chirurgie. Po létě totiž nastává čas, na který čeká většina lidí, kteří chtějí podstoupit zkrášlující zákrok. „Nosit kompresní prádlo není moc pohodlné, proto lidé čekají na zákrok na podzim. Navíc v létě se rány hůř hojí,“ vysvětluje plastický chirurg Lukáš Procházka. Jihlavskou nemocnici tak vyhledávají pacienti, kteří touží po zvětšení, zmenšení či modelaci prsou, plastice břicha, nebo operaci očních víček.
Mgr. Monika Zachrlová
20.10.2014Děti připraví nově na operaci medvěd
Jihlavská nemocnice připravila pro nejmenší hospitalizované pacienty novinku. Každý, kdo přijde na odstranění nosních mandlí, dostane do ruky elektronickou knížku s jedinečným průvodcem. Dětem ukáže zázemí nemocnice i operačních sálů dívka Laura spolu s medvědem.
Mgr. Monika Zachrlová
16.10.2014V jihlavské nemocnici se setkají lidé, kteří nezištně pomáhají
Středa 22. října bude v jihlavské nemocnici patřit dobrovolníkům. Pomoci mohou ten den všichni, třeba koupí výrobku, který vyrobili pacienti a klienti. Na místě bude veselo. Připravený je hudební i taneční program.
Mgr. Monika Zachrlová
16.10.2014Konference Onkologie současnosti
Ve středu 15.října se v kongresovém sále Kraje Vysočina uskutečnila konference pro veřejnost Onkologie současnosti. Na místě byla také VZP, kde měřili tlak a BMI. Fotografie z akce najdete ve fotogalerii. Odkaz na video je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=dwk23oOPrT8
Mgr. Monika Zachrlová
14.10.2014Vánoční pokoj už slouží dětem
Na dětském oddělení jihlavské nemocnice otevřeli v těchto dnech nově opravený pokoj. Peníze na jeho rekonstrukci se podařilo vybrat loni o Vánocích, kdy se desítky lidí a firem složily na jednotlivé položky. Pokoj je laděný do modro-béžové barvy a zázemí v něm najdou dva malí pacienti i s doprovodem.
Mgr. Monika Zachrlová
10.10.2014Den jihlavského Kardiocentra [PDF, 3,5 MB]
Zveme Vás na Den jihlavského kardiocentra. Uskuteční se ve čtvrtek 16.října od 16.hodin v Hotelu Gustav Mahler. Pozvánku s programem najdete v příloze.
Mgr. Monika Zachrlová
10.10.2014Jihlavská nemocnice šetří miliony na energiích, díky tomu získala cenu
Třináct ušetřených milionů korun za rok. To je důvod, proč získala tento týden Nemocnice Jihlava ocenění Nejlepší evropský projekt energetických služeb roku 2014. Peníze se každý rok daří ušetřit ve zdravotnickém zařízení na Vysočině na energiích.
Mgr. Monika Zachrlová
7.10.2014O rakovině promluvíme veřejně, měřit se bude zdarma tlak
Lékaři onkologického oddělení jihlavské nemocnice promluví o své práci. Ve středu 15. října 2014 se koná již čtvrtá konference určená veřejnosti. Lidé se budou moci zdravotníků na cokoli zeptat, dozví se novinky z léčby a oboru a zhlédnou v premiéře jedinečné video ze zákulisí oddělení.
Mgr. Monika Zachrlová
6.10.2014Jihlavská sestřička je Nej sestra roku!
Sestřička jihlavské nemocnice vybojovala o víkendu titul Nej sestry roku. Mezi třinácti finalistkami a finalisty z celé republiky obsadila Simona Hájková první místo. Vítězka je vrchní sestrou dětského oddělení a pracuje na novorozenecké jednotce intenzivní péče, kde se stará o nejmenší pacienty.
Mgr. Monika Zachrlová
3.10.2014Volby v Nemocnici Jihlava
Ve dnech 10. a 11.října 2014 se budou konat volby do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a částí. Během těchto voleb budou moci voliči hlasovat pouze ve svém volebním okrsku v místě trvalého bydliště. Nebudou seznamy voličů, ani nelze hlasovat na voličský průkaz.
V praxi to znamená, že v jihlavské nemocnici budou moci do přenosné volební schránky hlasovat pouze pacienti, kteří mají trvalé bydliště ve volebním okrsku číslo 37 Jihlava.
Mgr. Monika Zachrlová
2.10.2014Lékaře v Jihlavě učí operovat chirurg se zahraničními zkušenostmi
Gynekologům v jihlavské nemocnici nově pomáhá na operačním sále specialista s letitými zkušenostmi z Německa a Rakouska. Lékař Radek Chvátal pracoval s největšími kapacitami v oboru laparoskopické chirurgie. Nyní předává zkušenosti v Jihlavě: „Lékař se může naučit více jedině prací.“
Mgr. Monika Zachrlová
24.9.2014V jihlavské nemocnici zachraňovali zraněné z technoparty
Na Jihlavsku se konala technoparty, na které se zranilo několik lidí. Po hromadném neštěstí byli pacienti převezeni do jihlavské nemocnice na ošetření. Středeční dopoledne tak byl na urgentním příjmu velký shon. Naštěstí ale jen cvičně.
Mgr. Monika Zachrlová
22.9.2014Každého desátého Čecha trápí růžovka, pomáhá jim lékařka jihlavské nemocnice
Lékařka jihlavské nemocnice Zuzana Nevoralová se nově stala tváří růžovky pro Českou republiku. Kampaň byla oficiálně zahájena na tiskové konferenci v Praze a má pomoci nemocným v celé zemi. Růžovka je onemocnění kůže, které trápí podle statistik až 10 % lidí, nejčastěji muže i ženy nad čtyřicet let. Pro pacienty jde o velmi stresující onemocnění, o němž si mnozí myslí, že ho nelze léčit. Na kožním oddělení jihlavské nemocnice o tyto pacienty pečují a dokážou jim pomoci. Týdně je ošetřeno na ambulanci asi 20 pacientů s růžovkou, nejtěžší formy jsou léčeny ve specializované Akné poradně.
Mgr. Monika Zachrlová
17.9.2014Jihlavská nemocnice otevřela unikátní prostory na podporu kojení
Dnes se v jihlavské nemocnici oficiálně otevřela laktační poradna. Specializovanou ambulanci budou moci využít ženy, které chtějí poradit s kojením. K dispozici jim jsou každý den laktační poradkyně. Poradna je unikátní svými prostory. Jedná se o jednu z několika málo ambulancí v zemi, kde je pro maminky jedinečné zázemí. „S kojením má problémy stále více žen, před třiceti lety služba nebyla nutná, dnes spadá do všeobecného komfortu maminek po porodu,“ říká vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Alena Valová.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 483 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 -19- 20  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti