Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 624 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 25  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.11.2021Teplý podzim přivedl na jihlavskou záchytku rekordní počet žen
V říjnu rekordně stoupl počet zachycených podnapilých žen. Zatímco v průměru tvoří deset procent pacientů Protialkoholní záchytné stanice, za uplynulý měsíc to byla rovná třetina. „Letos jsme také zaznamenali zvýšený počet domácího násilí,“ doplňuje vedoucí stanice Lukáš Černý. V Jihlavě je spádově jediná v Kraji Vysočina.
Mgr. Monika Zachrlová
9.11.2021Zájem o očkování na Den zdraví předčil očekávání
Tradiční Den zdraví v jihlavské nemocnici přilákal především zájemce o očkování. Původně připravených padesát dávek jednorázové vakcíny bylo proočkováno během dopoledne. Na aplikaci se sjeli lidé nejenom z Jihlavy, ale i okolních měst Vysočiny, třeba Ledče nad Sázavou.
Mgr. Monika Zachrlová
5.11.2021Jihlavská nemocnice jde do boje s rakovinou prostaty s novým přístrojem
Špičkovou diagnostickou techniku má nově k dispozici urologické oddělení jihlavské nemocnice. Nová aparatura umožní významně zvýšit záchyt i malých ložisek karcinomu prostaty. A právě nyní v listopadu si připomínáme Movember a s ním spojenou rakovinu prostaty. Česká urologická společnost dlouhodobě usiluje o celoplošný screening na odhalení tohoto onemocnění. Každoročně je diagnostikováno v naší zemi okolo 8 000 onemocnění, 20 % mužů ale přichází pozdě bez naděje na vyléčení.
Mgr. Monika Zachrlová
2.11.2021Tradiční Den zdraví letos v novém kabátě: na místě budeme i očkovat
Po covidové pauze obnovuje jihlavská nemocnice Den zdraví. Tentokrát přibude novinek, jednou z nich bude očkování přímo na místě jednorázovou vakcínou. Novinky si připravila třeba i porodnice pro nastávající maminky. Den zdraví se v nemocnici koná 9. listopadu 2021.
Mgr. Monika Zachrlová
26.10.2021Puntíky podpoříme pacienty s lupénkou
Onemocnění, kterým trpí zhruba dvě procenta populace a postihuje stejně ženy, jako muže. Nejčastějším projevem je olupování zarudlé pokožky, neboť ta se obměňuje až sedmkrát rychleji než normálně. Jde o lupénku, neboli psoriázu. Tento týden si ji připomínáme puntíky.
Mgr. Monika Zachrlová
22.10.2021Zákaz návštěv
Vážené návštěvy, s ohledem na nepříznivý vývoj epidemiologické situace jsme nuceni vyhlásit od pondělí 25. října 2021 plošná zákaz návštěv.
Mgr. Monika Zachrlová
20.10.2021Jihlavská nemocnice mění kotelnu. Opravy budou stát desítky milionů.
Kotelna v jihlavské nemocnici projde v následujících měsících kompletní rekonstrukcí. Budova, která zajišťuje teplo pro celý areál, se bude opravovat ve dvou etapách téměř rok. Práce a technologie vyjdou na desítky milionů korun.
Mgr. Monika Zachrlová
14.10.2021Onkologičtí pacienti mohou využít nový nadstandardní pokoj
Samostatný pokoj mají nově k dispozici pacienti na onkologickém oddělení. Po nadstandardním pokoji volali pacienti a jejich blízcí již delší dobu. Celý proces se zpomalil kvůli covidu, kdy byla některá oddělení sloučena.
Mgr. Monika Zachrlová
24.9.2021Informace pro pacienty k volbám
Milí pacienti, pokud u nás nastupujete na plánovanou hospitalizaci, můžete v říjnu volit na lůžku v nemocnici. Je ale nutní vyřídit si nutné náležitosti. Vše potřebné najdete níže v dokumentu.
Mgr. Monika Zachrlová
22.9.2021Maminky mohou využít klokánkovací křesla
První kontakt maminky s dítětem je velice důležitý. Na dětském oddělení jihlavské nemocnice proto pořídili nová polohovací křesla, která zkvalitňují právě první okamžiky života maminky s předčasně narozeným miminkem. Zakoupení bylo možné díky sponzorovi.
Mgr. Monika Zachrlová
15.9.2021Laboranti využívají nový analyzátor pro vyhodnocení moči
Laboratoře jihlavské nemocnice mají nový přístroj na stanovení moči chemicky a vyhodnocení močového sedimentu. Denně analyzátor vyšetří zhruba stovku vzorků. Nejvíce vzorků je od pacientů z urologických ambulancí, z jednotlivých oddělení Nemocnice Jihlava a obvodních lékařů. Využívají ho tak lékaři napříč spektrem oborů.
Mgr. Monika Zachrlová
13.9.2021Hledáme dobrovolníky
Pokud Vás baví kontakt s lidmi a hledáte smysluplné strávení svého volného času, můžete se stát naším dobrovolníkem. Rádi Vás přivítáme v našich řadách. Více informací se dozvíte níže v dokumentu.
Mgr. Monika Zachrlová
13.9.2021Informace pro návštěvy
Milé návštěvy, níže v dokumentu najdete veškeré potřebné informace pro návštěvu svého blízkého v naší nemocnici. Prosíme o dodržování těchto pravidel a děkujeme za to.
Mgr. Monika Zachrlová
9.9.2021Elektronické objednání k lékaři
Od začátku září dochází ke změně krajského systému v elektronickém objednávání pacientů k lékaři. Původní systém je nahrazován novým a může proto docházet k různým chybám. Omluvte proto prosím problematické objednávání do systému eAmbulance, na odstranění chyb dodavatel pracuje. Děkujeme za pochopení.
Mgr. Monika Zachrlová
8.9.2021Letošní 1000 miminko v naší porodnici
Letošní naše tisící miminko je Vojtík. Na svět přišel dnes v 5:56, měří 48 cm a váží 2970 gramů. Doma už se na něj těší bráška prvňáček. Gratulujeme, vážíme si toho, že si vybíráte naši porodnici. Letos slavíme tisící miminko o tři týdny dřív, než loni.
Mgr. Monika Zachrlová
3.9.2021Cyklisté už pojedenácté šlápnou do pedálů a pomohou dětem
Letos se opět pojede tradiční charitativní cyklojízda Na kole dětem Vysočinou. V sobotu 11. září může každý vyjet na kole a pomoci. Tradičně se startuje v Telči na náměstí, polovina trasy je v Jihlavě a závěr je opět v Telči.
Mgr. Monika Zachrlová
30.8.2021Krev pacientů analyzují nové špičkové přístroje
V laboratořích jihlavské nemocnice používají nové biochemické analyzátory. Přístroje se používají k vyšetření krve, moče a ostatních tělních tekutin. V laboratoři se zpracovávají vzorky od pacientů z nemocnice ale i od ambulantních lékařů. Denně projde laboratoří přibližně 500 zkumavek odebrané krve. Téměř všechna odebraná krev se analyzuje právě v těchto nových přístrojích.
Mgr. Monika Zachrlová
27.8.2021Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři opět zodpoví dotazy
Pro všechny pacienty před totální endoprotézou kolenního a kyčelního kloubu jsme připravili schůzku s personálem ortopedicko-traumatologického oddělení, kde se dozví vše o operaci, která je čeká. Zájemcům zdravotníci zodpoví veškeré jejich dotazy. Pravidelná akce se znovu opakuje po prázdninové přestávce.
Mgr. Monika Zachrlová
26.8.2021Plavání pro těhotné
Milé nastávající maminky, v září opět rozjíždíme plavání pro těhotné s našimi porodními asistentkami. Těšíme se na Vás každé liché pondělí, začínáme 13. září na bazénu ZŠ Demlova. Sraz je před bazénem v 18:45, cena lekce je 130 korun.
Mgr. Monika Zachrlová
24.8.2021Akce pro prvodárce
Milí prvodárci, již zítra ve středu 25. srpna se na Vás těšíme v našem odběrovém středisku.
9:00 - 11:30 registrace a odběr prvodárce
13:00 - 15:00 pouze registrace
Více najdete v dokumentu na plakátu.
Těšíme se na Vás!
Mgr. Monika Zachrlová
18.8.2021Lékaři v Jihlavě nově ničí nádory díky elektrickým výbojům
Novou metodu pro pacienty s nádory využívají na oddělení zobrazovacích metod v jihlavské nemocnici. Elektrický výboj dokáže zničit ložisko nádoru během pár minut. Zákrok již pomohl pacientovi s nádorem na ledvině, u kterého byly jiné metody vyloučené.
Mgr. Monika Zachrlová
11.8.2021Specializovaná ambulance řeší problémy s močením
Pacienti s poruchou močení najdou v jihlavské nemocnici novou pomocnou ruku. Slouží jim urodynamická ambulance, která řeší funkční poruchy dolních cest močových u dětí a dospělých. Specializovaná poradna dispenzarizuje a léčí poruchy močení tam, kde základní urologická vyšetření nedokázala příčinu najít.
Mgr. Monika Zachrlová
2.8.2021Termíny očkování pro neregistrované
Očkovací centrum v Hruškových Dvorech má na tento týden nové termíny pro neregistrované uchazeče. Najdete je níže.
Mgr. Monika Zachrlová
23.7.2021V létě pozor na sluníčko, může podpořit vznik rakoviny
Pravidelně se mazat opalovacím krémem a hlídat pobyt na slunci. Na to bychom v létě neměli zapomínat, a to především u dětí. „Spálení kůže v dětství je jedním z rizikových faktorů vzniku maligního melanomu v dospělosti,“ upozorňuje kožní lékařka jihlavské nemocnice Zuzana Nevoralová.
Mgr. Monika Zachrlová
12.7.2021Pacienti po mozkových příhodách mají v Jihlavě péči na úrovni evropské špičky
Iktové centrum jihlavské nemocnice získalo prestižní evropské ocenění. To drží jen několik desítek špičkových nemocnic v Evropě. Je udělováno na základě sledovaných ukazatelů a znamená, že pacienti po cévních mozkových příhodách mají v Jihlavě péči srovnatelnou s vyhlášenými světovými nemocnicemi.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 624 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 25  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies