Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

 

Tiskové materiály

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 663 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 27  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.5.2023Lékařům a sestřičkám instalují počítače za miliony
Velkou výměnu počítačů a monitorů mají před sebou v jihlavské nemocnici. V zařízení bude vyměněno celkem 345 starších počítačů včetně monitorů. Nové vybavení za miliony korun se pořídilo díky evropským dotacím.
Mgr. Monika Zachrlová
25.5.2023„Ráda doprovázím lidi v závěru života,“ říká lékařka Zuzana Šoukalová
Lékařka Zuzana Šoukalová je u radostného uzdravování onkologických pacientů, ale je také u jejich odchodů v paliativní péči. Pracuje jako klinický onkolog, působí v paliativní medicíně a je také vedoucím lékařem v domácím hospici Bárka. Její práce je smysluplná a není smutná: „Smutné je, když člověk umírá sám. Odchod má být důstojný, s podporou, smířením, laskavostí.“ Odkaz na nový díl podcastu najdete níže.
Mgr. Monika Zachrlová
24.5.2023Nové objednávání pro pacientky přes eAmbulanci
Milé pacientky gynekologicko-porodnického oddělení, nově se můžete přihlašovat do eAmbulance na ultrazvukové pracoviště, a to každé úterý od 10 do 12 hodin, podmínkou je žádanka od gynekologa. Na expertní ultrazvukové vyšetření a screeningová vyšetření v těhotenství se touto formou nelze objednávat. Na tyto vyšetření je nutné se objednat telefonicky 567 157 420. Také na ambulanci porodního sálu je možné se objednat pouze na konzultace porodního plánu, a to každé úterý od 12 až 14 hodin (tel 567 157 680)
Mgr. Monika Zachrlová
23.5.2023V naší nemocnici umí skvěle poradit a pomáhat pacientům. Důkazem je ocenění od ministra.
Člověk, který dokáže pacientům a jejich blízkým poradit, co bude dál po propuštění z nemocnice. Zjišťuje, jestli na ně doma někdo čeká, domlouvá přesuny do jiných zdravotnických zařízení. Pomáhá pacientům s vyřizováním všech náležitostí. To je náplň práce sociálního pracovníka v nemocnici, který hraje pro pacienty velmi důležitou roli. Zdravotně-sociální pracovnici jihlavské nemocnice Libuši Musilovou ocenil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Důkazem toho, že dělá práci výborně, je ocenění Gratias 2023.
Mgr. Monika Zachrlová
12.5.2023Dnes slaví všechny zdravotní sestřičky
Dne 12. května každoročně slavíme Mezinárodní den sester, skrze který si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky povolání zdravotní sestry. Všechno nejlepší, sestřičky! V naší nemocnici je jich 771.
Mgr. Monika Zachrlová
10.5.2023Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři opět zodpoví dotazy
Pro všechny pacienty před totální endoprotézou kolenního a kyčelního kloubu jsme připravili schůzku s personálem ortopedicko-traumatologického oddělení, kde se dozví vše o operaci, která je čeká. Zájemcům zdravotníci zodpoví veškeré jejich dotazy.
Mgr. Monika Zachrlová
4.5.2023Dokážeme tisknout pomůcky na operační sál
Pomocník na operační sálech, držák na pohotovostní telefon na urgentním příjmu, nebo na krevní vzorky. Zdánlivé drobnosti, které dokáže vyrobit 3D tiskárna. Právě tu využívají na ICT oddělení jihlavské nemocnice a denně tisknou drobnosti, které zdravotníci oceňují v ambulancích, laboratořích i na operačních sálech. Jeden vytištěný předmět dokáže ušetřit tisíce korun.
Mgr. Monika Zachrlová
2.5.2023Podpůrná terapeutická skupina
Pro onkologické pacienty nabízíme setkání podpůrné terapeutické skupiny. Více informací najdete níže v dokumentu Těšíme se na Vás !
Mgr. Monika Zachrlová
26.4.2023Aktuálně pro návštěvy
Vážené návštěvy, pokud míříte do naší nemocnice za svým blízkým, nově není potřeba ochrana dýchacích cest. Nově také není potřeba dodržovat počet lidí v maximálním počtu dva, kteří jdou na návštěvu. Vše platí v případě, že jste zdraví a nemáte příznaky. Pokud příznaky máte, návštěvu prosíme odložte, děkujeme.
Mgr. Monika Zachrlová
24.4.2023Na Dni zdraví si můžete vyzkoušet operovat
Den zdraví bude letos hodně netradiční. V jihlavském obchodním centru Citypark si můžete sednout za ovládací konzoli operačního robota v hodnotě několika desítek milionů korun a přenést se na operační sál. Kuřákům poradíme, jak skončit s jejich zlozvykem, naše laktační poradkyně budou na místě pro maminky. Zájemcům určíme i krevní skupinu. To vše 3. května v jihlavském obchodním centru Citypark.
Mgr. Monika Zachrlová
14.4.2023Nemocnice ožije bleším trhem
Udělat si radost drobností a zároveň pomoci dobrovolníkům. To je cíl Blešího trhu, který se koná ve středu 19. dubna v jihlavské nemocnici. Přízemí zaplní prodejní stánky, ale také dobrovolníci třeba se psi, kteří pomáhají nejenom pacientům, nebo výtvarné dílny či vystoupení nemocničního sboru.
Mgr. Monika Zachrlová
6.4.2023Pacienti na vozíčku mohou u nás nově zahradničit
Speciální truhlík, který obstará i vozíčkář. Jarní novinku tento týden přivezli k pavilonu jihlavské nemocnice. Zdravotníci už dávno ví, že léčit pomáhá také prostředí. Díky dobrovolníkům, šikovným studentům a firmám se podařilo pacientům pořídit speciální truhlík, ke kterému zajedou i na vozíčku.
Mgr. Monika Zachrlová
30.3.2023Nové boxy na přepravu krve pomůžou zachránit životy
Na hematologicko-transfuzním oddělení jihlavské nemocnice pořídili nové transportní boxy. Dopomohou včasnému a kvalitnímu převozu vhodných transfuzních přípravků. Řidiči v nich rychle, a hlavně kvalitně dopraví krev, která je aktuálně potřeba. Využívají se každý týden a pořídit se mohly díky dárcům.
Mgr. Monika Zachrlová
22.3.2023Zdravotnictví stojí na lidech, říká ředitel a chirurg Lukáš Velev
Zdravotnictví stojí na lidech, říká ředitel a chirurg Lukáš Velev. V jihlavské nemocnici pracuje celý život, jako ředitel posledních 13 let. Nejtěžší na práci ředitele nemocnice podle něj je, že spoustu věcí nemůžete ovlivnit. Naše zdravotnictví je podle něj pro pacienty luxusní. A možná, že za pár let bude pomáhat v Africe. Tam jsou podle něj totiž pacienti vděční za péči. Více si poslechněte v novém díle našeho podcastu.
Mgr. Monika Zachrlová
17.3.2023Zákaz návštěv na OGNP 2
Milé návštěvy, kvůli nedobré epidemiologické situaci jsme museli vyhlásit zákaz návštěv na oddělení OGNP2. Platí zatím od pátku 17. března do neděle 26. března. OGNP 1 a Stanice paliativní péče se zákaz návštěv netýká. Děkujeme za pochopení.
Mgr. Monika Zachrlová
16.3.2023Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři opět zodpoví dotazy
Pro všechny pacienty před totální endoprotézou kolenního a kyčelního kloubu jsme připravili schůzku s personálem ortopedicko-traumatologického oddělení, kde se dozví vše o operaci, která je čeká. Zájemcům zdravotníci zodpoví veškeré jejich dotazy. Nově budou na místě také nutriční terapeutky.
Mgr. Monika Zachrlová
9.3.2023Šetříme desítky tisíc měsíčně díky jednoduché novince
Více než půl roku testuje Nemocnice Jihlava energetickou úsporu počítačů. Jednoduché řešení šetří až 100 tisíc korun každý měsíc za elektřinu. Efektivní vypínání počítačů a monitorů tak ušetřilo stovky tisíc korun.
Mgr. Monika Zachrlová
28.2.2023Jihlavská nemocnice shání fyzioterapeuty a rehabilitační lékaře. Značka: ihned
Smysluplná práce, ve které pomáháte vracet se lidem do běžného života. Potřebují je pacienti po úrazech, cévních mozkových příhodách, nebo po operacích kloubů. Řeč je o fyzioterapeutech, ergoterapeutech a rehabilitačních lékařích. Ty všechny nyní jihlavská nemocnice naléhavě hledá.
Mgr. Monika Zachrlová
15.2.2023Výběrové řízení
Nemocnice Jihlava vypisuje výběrové řízení na pozici primář/primářka oddělení zobrazovacích metod. Více informací najdete níže.
Mgr. Monika Zachrlová
13.2.2023Maminky si z naší porodnice přinesou nově domů dárek
Novinku pro maminky si připravili v jihlavské porodnici. Domů si odnesou otisky nožiček svého miminka na kartičce, která jde zarámovat, nebo vložit do vzpomínkové knihy. S otiskem pomůžou rodičům sestřičky z novorozeneckého oddělení.
Mgr. Monika Zachrlová
10.2.2023Cestu k ošetření nehojících se ran mají v Lesnově jednodušší
Klienti z domova pro seniory v Lesnově už nemusejí jezdit na ošetření nehojících se ran do nemocnice. Sestřičky specialistky pro hojení ran jihlavské nemocnice jezdí pravidelně za nimi. Zdravotníci tak našli cestu, jak seniorům zjednodušit cestu k ošetření.
Mgr. Monika Zachrlová
6.2.2023Novorozenci v Jihlavě mají nové zázemí
Pro nejmenší pacienty jihlavské nemocnice jsou připravené nové inkubátory. Díky přístrojům za téměř milion korun se na jednotce intenzivní péče zlepšilo zázemí a péče o nedonošené a nemocné novorozence. Nadační fond Kapka naděje pořídil také další přístroje do specializovaných dětských ambulancí za desítky tisíc.
Mgr. Monika Zachrlová
31.1.2023Na chirurgii začínají vybavovat Vánoční pokoj
Pacienti se sníženou soběstačností kvůli chronickým defektům a ranám, které mnohdy končí amputačními výkony. To jsou nejčastější klienti chirurgického oddělení jihlavské nemocnice. Letos pro ně opraví Vánoční pokoj. Od dárců se sešlo přes sto tisíc korun. Pokoj dostane nový kabát během letošního roku.
Mgr. Monika Zachrlová
25.1.2023Naše nemocnice má jako jediná v Kraji Vysočina Vědeckou radu
Vědecká rada Nemocnice Jihlava je poradním orgánem ředitele Nemocnice Jihlava v oblasti vědecko-výzkumné a výchovné činnosti, která se jakýmkoliv způsobem dotýká aktivit nemocnice. Posláním je rozvíjet a podporovat tyto činnosti vedoucí ke zlepšení kvality zdravotní péče poskytované v nemocnici a k prezentaci vědecko-výzkumných a vzdělávacích aktivit odborné i laické veřejnosti.
Mgr. Monika Zachrlová
25.1.2023Aktuální informace k prezidentským volbám
Informace k volbám v naší nemocnici: na volby se mohou nyní hlásit jen ti, kteří mají vyřízený voličský průkaz nebo trvalý pobyt na uvedených adresách:
o Rantířovská 2, 2a, 4, 6
o Vrchlického 46, 57, 57a, 59, 61, 63, 69
o Za Prachárnou 1, 1a, 3, 5, 7, 7a, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47
Hlásit se mohou do pátku 27.1.2022 do 13:00.
Mgr. Monika Zachrlová

Zobrazeno je 25 z celkem 663 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 27  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Tiskové materiály

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies