Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Vývoj plodu týden po týdnu

 

 
 

Popis vývoje plodu - 1. týden

Těhotenství trvá průměrně 280 dnů od poslední menstruace. V těchto 40 týdnech budete pracovat na vzniku nového života. Co se děje s vámi... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 2. týden

Obvykle 12. - 16. den po poslední menstruaci dochází k tzv. ovulaci. Ve vaječníku dozrál Graafův folikul, praská a jeho tekutina vytéká i s... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 3. týden

Ačkoliv v prvních 13 týdnech těhotenství, tedy v prvním trimestru, nijak zásadně nepřiberete na váze a těhotenství na vás nebude vidět, bude to pro... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 4. týden

Zárodek se již nastálo uhnízdil v děloze. Nidace, neboli uhnízdění, je skutečným počátkem těhotenství. Při uhnizďování vajíčka v děložní sliznici... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 5. týden

Nedostala jste menstruaci. Těhotenství vám může potvrdit volně prodejný těhotenský test. Obvykle je možné potvrdit nitroděložní těhotenství... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 6. týden

Vašemu miminku začíná bít srdce. Můžete začít pociťovat základní těhotenské nepříjemnosti – pocit na omdlení, zvracení či změnu chutě nebo čichu... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 7. týden

Pokud vás v tomto týdnu čeká potvrzení těhotenství ultrazvukem, uvidíte, že embryo je nyní až 8 mm dlouhé. Mohou vás trápit těhotenské... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 8. týden

Vaše děťátko má již vytvořeno základy všech orgánů. Je nyní dlouhé až 20 milimetrů. Pokud podstoupíte v tomto týdnu vyšetření v prenatální... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 9. týden

Vstupujete do 3. lunárního měsíce. Vaše miminko prochází zásadními změnami, velice rychle roste. V příštím měsíci svou hmotnost... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 10. týden

Lékaři o vašem miminku již nehovoří jako o embryu, ale jako o plodu. Začíná fetalní období. Děťátko má již zřetelnou lidskou podobu a v jeho těle... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 11. týden

Blížíte se na konec nejrizikovějšího prvního trimestru. Pokud jste otálela s oznámením svého těhotenství zaměstnavateli či přátelům, můžete tak... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 12. týden

Vaše miminko už umí zatnout pěstičky, otevřít pusinku, polknout či zívat. Již je také jasně rozlišeno jeho pohlaví. Placenta přebírá plně úlohu... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 13. týden

Vstupujete do 4. lunárního měsíce těhotenství. Zvětšuje se obvod pasu i prsou, jste asi o jedno kilo těžší. Těhotenství na vás začíná být patrné... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 14. týden

Vstupujete do druhého trimestru vašeho těhotenství. Ten je považován za nejhezčí období těhotenství vůbec. Druhý trimestr potrvá až do 26. týdne... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 15. týden

I přesto, že můžete na ultrazvuku pozorovat pohyby plodu, vy sama je ještě necítíte, na to jsou příliš slabé. Téměř všechny orgány vašeho miminka... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 16. týden

Začínáte přibírat na váze, celkově ve druhém trimestru přiberete kolem pěti kilo, z toho asi 900 gramů bude váha vašeho děťátka. Sonograficky lze... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 17. týden

Vstupujete do 5. lunárního měsíce. Na váze přibíráte další kilo a již musíte pomalu začít nakupovat těhotenské oblečení. Miminku rostou řasy a... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 18.týden

Tlukot srdíčka vašeho miminka je již slyšitelný stetoskopem. Pohyby děťátka jsou sice velice jemné, ale již pro vás mohou být zaznamenatelné. A... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 19. týden

Vaše děťátko již dobře slyší. Začíná si zvykat na ozvěny srdce a také na váš hlas. Plodovou vodou, která je výborným vodičem, se k němu velice... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 20. týden

Pomocí ultrazvuku lze již spolehlivě určit pohlaví vašeho miminka. Pokud jste prvorodička, začnete v této době cítit první pohyby... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 21. týden

Vstupujete do 6. lunárního měsíce. Tímto týdnem jste také vstoupila do druhé poloviny vašeho těhotenství. Děloha nyní dosahuje mírně nad pupek a... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 22. týden

Vaše děťátko daleko méně spí než předtím, pokud je vzhůru, naslouchá zvukům kolem něj. Z prsou vám může začít vytékat kolostrum. Co se děje s... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 23. týden

Ve 23. týdnu Vaše děťátko stále lépe slyší, a to díky stále sílícím kůstkám ve středním uchu. Můžete cítit nepohodlí spojené s trávením, únavu či... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 24. týden

Dojde-li k předčasnému porodu, má od tohoto týdne vaše miminko šanci po porodu přežít. Miminku se oddělují oční víčka, odteď se jeho... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 25. týden

Vstupujete do 7. lunárního měsíce vašeho těhotenství. Miminko už odlišuje spaní a bdění a začíná reagovat na podněty z venčí... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 26. týden

Pod kůží vašeho děťátka se začíná hromadit tuk. Plod reaguje na pohyby i zvuky, takže pokud se lekne, škube sebou. Co se děje s... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 27. týden

Jste na konci druhého trimestru, ve druhé polovině sedmého měsíce. Vaše miminko bude mít již za chvilku jedno kilo a má otevřené... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 28. týden

Vstoupila jste do třetího trimestru vašeho těhotenství. Ten pro vás bude jak po fyzické tak po psychické stránce velice náročný... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 29. týden

Právě jste se přehoupla do osmého lunárního měsíce vašeho těhotenství. Plod během následujících týdnů začne zaujímat polohu... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 30. týden

Vaše miminko už zaplňuje většinu dělohy. Od tohoto týdne budete na vyšetření do prenatální poradny chodit minimálně každé dva... Vícezde.

 

Popis vývoje plodu - 31. týden

Děťátko reaguje pohybem na zvukové podněty. Většinu času prospí, pokud tomu tak není, má otevřené oči. Přibíráte na váze, bříško už... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 32. týden

Končí osmý měsíc vašeho těhotenství, pomalu vstupujete do měsíce posledního. Většina plodů se otáčí hlavičkou dolů a připravuje se... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 33. týden

Vstupujete do předposledního lunárního měsíce těhotenství. Stále se zvětšující se bříško vám způsobuje potíže. Co se děje... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 34. týden

Váha miminka se pohybuje mezi 1,8 - 2,5 kilogramů a má přes 30 centimetrů. Stále víc si uvědomuje své okolí a reaguje na něj. Hýbe... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 35. týden

Plod nyní váží dvě a půl kila. Miminko je stále častěji vzhůru. Občas vás kopne tak prudce, že vás jeho pohyb zabolí. Jste stále... Více zde.

 

Popis vývoje plodu - 36. týden

Vaše miminko se začalo usmívat, mračit či používat další výrazy svého malého obličejíku. Do porodu, do kterého zbývá měsíc, přibere... Více zde.

 

 

 

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 24.2.2012 / 24.2.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies