Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Logistika > Oddělení léčebné výživy a stravování > Z historie

 

Z historie

projekt
Něco málo z historie Oddělení léčebné výživy a stravování (OLVS)
 

 
 
           Historie Oddělení léčebné výžiny a stravování - tzv. "nového stravováku" se začala psát oficiálním uvedením do provozu v roce 1993. V tomto roce začal po kratším zkušebním provozu postupně nový provoz zajišťovat stravování nejen pro novou nemocnice,ale současně i ještě několik tet pro nemocnici tzv. starou. Sem se strava na oddělení dovážela v tzv termonádobách nebo-li termoportech. Výdej pro pacienty zajišťovali z vyhřívacích nerezových vozů sestry přímo na oddělení. Od samého počátku je stravování zajišťováno na jméno a dietu, která je pro pacienta nejvhodnější. Obdobným způsobem bylo na staré části nemocnice zajištěno i stravování zaměstnanců a dalších strávníků.
           Na nové nemocnici byl odpočátku zaveden systém tzv. tabletové podávání stravy, což znamená, že každý strávník (pacient) dostal svojí porci naordinované stravy na jméno a vlastním podnose, čímž odpadá jákákoliv namipulace či zásah do jídel po tabletování na stravovacím provoze. Tento systém je v nemocnici používán do dnešní doby a jde o jeden z nejkomfortnějších typů stravování, který lze i v dnešní době nabídnout pacientům naší nemocnice. S postupen času docházelo k rozšiřování nabídky jídel a služeb a dnes si například zaměstnanci mohou objednat jídlo nejem telefonicky nebo osobně,ale také z terminálů přímo na oddělení se tří týdenním předstihem. Pro objednávání i odběr stravy používáme bezkontaktní karty a veškeré služby jsou dostupné i cizím strávníkům, kteří se u nás i v dnešní době stravují. Stravu je možné vybírat z nabídky 4 jídel v osmi  variantách (s polévkou nebo se salátem a ovocem)
           V dnešní době naše oddělení zajišťuje 54 zaměstnanců stravovávání pro cca 700 pacientů a 700 zaměstnanců a ostatních (cizích strávníků). V letošním roce bude náš provoz slavit 22 let plného provozu.
 
OLVS 1993 - 2015
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 9.3.2011 / 9.3.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu