Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Logistika > Oddělení léčebné výživy a stravování > Z historie

 

Z historie OLVS

projekt
Něco málo z historie Oddělení léčebné výživy a stravování (OLVS)
 

 
 
           Historie Oddělení léčebné výžiny a stravování - tzv. "nového stravováku" se začala psát oficiálním uvedením do provozu v roce 1993. V tomto roce začal po kratším zkušebním provozu postupně nový provoz zajišťovat stravování nejen pro novou nemocnice,ale současně i ještě několik tet pro nemocnici tzv. starou. Sem se strava na oddělení dovážela v tzv termonádobách nebo-li termoportech. Výdej pro pacienty zajišťovali z vyhřívacích nerezových vozů sestry přímo na oddělení. Od samého počátku je stravování zajišťováno na jméno a dietu, která je pro pacienta nejvhodnější. Obdobným způsobem bylo na staré části nemocnice zajištěno i stravování zaměstnanců a dalších strávníků.
           Na nové nemocnici byl odpočátku zaveden systém tzv. tabletové podávání stravy, což znamená, že každý strávník (pacient) dostal svojí porci naordinované stravy na jméno a vlastním podnose, čímž odpadá jákákoliv namipulace či zásah do jídel po tabletování na stravovacím provoze. Tento systém je v nemocnici používán do dnešní doby a jde o jeden z nejkomfortnějších typů stravování, který lze i v dnešní době nabídnout pacientům naší nemocnice. S postupen času docházelo k rozšiřování nabídky jídel a služeb a dnes si například zaměstnanci mohou objednat jídlo nejem telefonicky nebo osobně,ale také z terminálů přímo na oddělení se tří týdenním předstihem. Pro objednávání i odběr stravy používáme bezkontaktní karty a veškeré služby jsou dostupné i cizím strávníkům, kteří se u nás i v dnešní době stravují. Stravu je možné vybírat z nabídky 4 jídel v osmi  variantách (s polévkou nebo se salátem a ovocem)
           V dnešní době naše oddělení zajišťuje 54 zaměstnanců stravovávání pro cca 700 pacientů a 700 zaměstnanců a ostatních (cizích strávníků). V roce 2018 bude náš provoz slavit 25 let plného provozu.V roce 2019 má následně započít celkové renkonstrukce stravovacího provozu která po jeho dokončení bude nabízet více možností  jak pro zaměstnance pro pro ostatní strávníky.
 
OLVS 1993 - 2018
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 9.3.2011 / 9.3.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies