Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka

 

Zdravotníci nacvičují záchranu života na unikátním modelu novorozence

web
Lékaři a sestřičky na dětském oddělení jihlavské nemocnice si mohou vyzkoušet resuscitaci na jedinečném modelu novorozence. Ten je velice podobný lidskému tělu a zdravotníci tak mohou cvičit krizové situace. Model stál desítky tisíc korun.
 

 
 

Silikonový novorozenec je z větší vzdálenosti téměř z nerozeznání od toho živého. Právě díky podobě s lidským tělem na něm mohou zdravotníci nacvičovat mnoho úkonů: „Je velkým přínosem pro nácvik kardiopulmonální resuscitace novorozence, vhodný pro praktickou výuku zajištění dýchacích cest, ventilaci, intubaci, odsávání, nácvik komprese, katetrizace pupečníku, nebo měření tepu pupečníku,“ jmenuje primář dětského oddělení Martin Zimen.

„Skvělé je, že si resuscitaci mohou vyzkoušet opravdu všichni na oddělení, i ti, kteří pečují o starší děti, doplňuje vrchní sestra Simona Hájková. Resuscitační model byl zakoupen díky sponzorskému daru v hodnotě 54 500 korun.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

obrobrobr

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2017 / 7.6.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu