Na gynekologii chtějí pacientkám nadělit bezbariérovou koupelnu

Vánoční pokoj, koupelny, se letos opraví ženám, pacientkám na gynekologii. Na zázemí pro pacienty se už pojedenácté skládali dárci měsíc před Štědrým dnem. Tentokrát dostane novou tvář zázemí gynekologického oddělení a opravy míří hlavně do bezbariérové koupelny.

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách www.nemji.cz si vybere veřejnost věc, na kterou chce přispět. Dárci napíší položku na daný email, kterou si vybrali, a my zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou. „Rádi bychom našim pacientkám dopřáli díky Vánočnímu pokoji především bezbariérovou koupelnu, která usnadní pooperační období zejména starším a omezeně mobilním pacientkám. Před rokem jsme u nás zavedli robotickou operativu, a kromě té nejlepší možné léčebné péče chceme ženám nabídnout i komfortní zázemí,“ říká primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

Letos se díky dárcům podařilo vybrat 67 900 korun. Celkem za posledních jedenáct let dárci věnovali na opravy zázemí téměř 1 400 000 korun. Podařilo se tak zvelebit pokoje na dětském, gynekologickém, rehabilitačním, geriatrickém, chirurgickém oddělení, nebo zázemí pro dárce krve či chemostacionář. Pokoj dostane novou tvář během letošního roku.