Nemji-logo-inverted

Na operačních sálech využívají anesteziologové nové přístroje

Celkem šest operačních sálů jihlavské nemocnice je vybaveno novými anesteziologickými přístroji. Jedná se o vybavení, které je nutné ke každé operaci. Umožňuje totiž bezpečnou aplikaci inhalačních anestetik a zajišťující ventilaci a oxygenaci pacienta.

Anesteziologické přístroje jsou klíčovou součástí chirurgických procedur, umožňující monitorování a udržování vitálních funkcí pacientů během operací. „S těmito novými zařízeními budeme schopni ještě přesněji a bezpečněji řídit anestezii, což má přímý pozitivní vliv na zotavení pacientů a snižuje riziko komplikací,“ říká primář ARO Vít Bárta.

Přístroj umožňuje lékařům řídit množství anestetik dodávaných pacientovi během operace, aby udrželi stabilní úroveň anestezie. Anesteziologický přístroj může být vybaven ventilátorem, který pomáhá udržovat správnou ventilaci pacienta, zejména pokud je pacient v celkové anestezii. Přístroj monitoruje důležité vitální funkce pacienta, jako jsou srdeční tep, krevní tlak, saturace kyslíku v krvi a hladina oxidu uhličitého v dýchacím systému. To umožňuje lékařům neustále sledovat stav pacienta a reagovat na případné komplikace. Moderní anesteziologické přístroje jsou vybaveny různými bezpečnostními mechanismy, jako jsou alarmy na detekci nepříznivých změn ve vitálních funkcích pacienta nebo možnost automatického přepnutí na nouzové zdroje kyslíku v případě selhání zdroje.

Ročně provedou na operačních sálech jihlavské nemocnice zhruba sedm tisíc operací. Pět tisíc z nich je plánovaných, zbytek jsou akutní operace. Sály využívají chirurgové, ortopedi, traumatologové, gynekologové, urologové a také lékaři ORL. Výkony zde podstupují jak děti, tak dospělí pacienti. Anesteziologické přístroje vyšly celkem na 6 550 000 korun a pořízeny mohly být díky evropským dotacím.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

Update