Nemji-logo-inverted

Nové videolaryngoskopy pomáhají denně na operačních sálech

Především bezpečné pro pacienta. To je hlavní výhoda videolagyngoskopů. Čtyři nové kusy celkově přibyly na operačních sálech a také na urgentním příjmu jihlavské nemocnice. Hlavně u obtížných intubací si lékaři pochvalují, že díky kameře mohou bezpečně zavézt endotracheální rourku do průdušnice pacienta, což je nezbytné při operacích, anestezii, nebo při nouzové péči u pacientů s dýchacími potížemi. K původnímu jednomu přístroji tak přibyly další nové kusy.

Nové přístroje jsou v oběhu téměř každý den: „Využíváme je především u ORL pacientů, ale třeba i na porodnici,“ popisuje anesteziolog Zdeněk Eibel. Nejčastějším pomocníkem jsou při intubacích, kdy je do průdušnice pacienta zavedena endotracheální trubice za účelem zajištění průchodnosti dýchacích cest. Intubace umožňuje kontrolované dýchání pacienta během celkové anestezie. Díky kameře má lékař dobrý přehled místa, které má zaintubovat: „Může se stát, že pole není klasickým způsobem přehledné, díky těmto přístrojům je práce snadnější a bezpečnější,“ dodává Zdeněk Eibel.

 

Čtyři nové videolaryngoskopy přibyly celkově v jihlavské nemocnici, jeden slouží na urgentním příjmu, ale největší využití má pro anesteziology hlavně na operačních sálech, tam mají tři kusy. Jejich pořizovací cena byla 949 000 korun a přístroje byly pořízeny díky evropským fondům.

 

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice