Nemji-logo-inverted

Za několik dní začne stavba nového parkoviště u nemocnice

Během letních prázdnin se naplno rozjedou stavební práce kolem nového parkoviště u jihlavské nemocnice. Zázemí tam najde téměř 200 aut. V těchto dnech dokončil Kraj Vysočina veřejnou zakázku a firma nastoupí do areálu 8. července 2024. Začíná tak postupné rozšiřování kapacit, kdy by u největší nemocnice na Vysočině měla v budoucnu najít stání až tisícovka řidičů.

Celkem dvě nové plochy pojmu 183 aut. Půjde o plnohodnotné stálé parkovací plochy se vsakovací zámkovou dlažbou a kompletním mobiliářem. Obě budou v areálu nemocnice s vjezdy z ulic Vrchlického (kolem výcvikového střediska záchranné služby), Rantířovská a U Cvičiště v blízkosti pavilonu PUIP: „Řidiči by nové stání měli začít využívat už na podzim,“ plánuje ředitel jihlavské nemocnice Alexander Filip. Nová stání vyjdou na rozpočtovaných 36 milionů korun a financovat akci bude Kraj Vysočina.

Celkem by v dohledné době měla být v areálu jihlavské nemocnice zhruba tisícovka parkovacích míst. Přibydou díky parkovacímu domu, který pojme 400 aut a Kraj Vysočina ho plánuje začít stavět už příští rok. Stavbu parkovacího domu Kraj Vysočina naplánoval tak, že bude probíhat ruku v ruce se stavbou Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče. Obě stavby začnou ve stejný čas. „Novým parkovištěm nahradíme současná parkovací místa pro zaměstnance i návštěvníky, která budou muset ustoupit výstavbě,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek s tím, že nepůjde o dočasné řešení. Parkoviště bude postavené tak, aby sloužilo i v budoucnu a posílilo parkovací kapacity nemocnice.

Zahájení stavby parkovacího domu v areálu krajské nemocnice je naplánováno na leden příštího roku a první řidiči by ho mohli využít na jaře 2026. Dělníci začnou výstavbu Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče ve stejný čas jako parkovacího domu, ale dokončený bude o rok později.

V areálu Nemocnice Jihlava jsou aktuálně tři parkovací plochy. Ta největší s vjezdy z ulic U Cvičiště a Rantířovská pojímají více než 500 aut. Parkoviště u hlavního vchodu nemocnice 116 a to nejmenší u urgentního příjmu 39. Celkově je tedy v okolí zdravotnického zařízení téměř 667 stání. Výstavbou parkovacího domu se kapacita navýší o 400 stání.

 

 

Investorem stavby parkovacího domu a Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče je Kraj Vysočina, zřizovatel Nemocnice Jihlava.

 

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice