Nemji-logo-inverted

V okolí jihlavské nemocnice vyroste parkovací dům

Celkem téměř tisícovka parkovacích míst bude zanedlouho v okolí jihlavské nemocnice. Přibydou díky parkovacímu domu, který již má podobu na papíře a aktuálně se již řeší stavební řízení. Pojme 400 aut a Kraj Vysočina ho plánuje začít stavět už příští rok. Stavbu parkovacího domu Kraj Vysočina naplánoval tak, že bude probíhat ruku v ruce se stavbou Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče. Obě stavby začnou ve stejný čas. Navíc se vybudují dvě úplně nová parkoviště.

„Aut je mnoho a místa málo, proto vybudování parkovacího domu určitě uleví řidičům. V současné chvíli vede Kraj Vysočina stavební řízení na stavebním úřadu. Hotový je projekt pro stavební povolení, následovat bude dokončení prováděcího projektu a soutěžení dodavatele,“ popisuje ředitel Nemocnice Jihlava Filip Alexander,Ing. s tím, že jako první bude hotový parkovací dům. Stavba by měla začít v lednu příštího roku a první řidiči by ho mohli využít již začátkem roku 2026. Dělníci začnou výstavbu Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče ve stejný čas jako parkovacího domu, ale dokončený bude o rok později.

Ještě před výstavnou parkovacího domu a nového pavilonu vzniknou dvě nové parkovací plochy. Obě budou v areálu nemocnice s vjezdy z ulic Rantířovská a U Cvičiště. Půjde o plnohodnotné parkovací plochy se vsakovací zámkovou dlažbou a kompletním mobiliářem. Pojmou celkem 183 aut. Ty budou hotové do podzimu letošního roku a nahradí stávající parkovací plochy, které vezme stavba.

V areálu Nemocnice Jihlava jsou aktuálně tři parkovací plochy. Ta největší s vjezdy z ulic U Cvičiště a Rantířovská pojímají více než 500 aut. Parkoviště u hlavního vchodu nemocnice 116 a to nejmenší u urgentního příjmu 39. Celkově je tedy v okolí zdravotnického zařízení téměř 667 stání. Výstavbou parkovacího domu se kapacita navýší o 400 stání.

 

Investorem stavby parkovacího domu a pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče je Kraj Vysočina.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice