Logo Nemocnice Jihlava (odkaz na titulní stránku) 

Nemocnice Jihlava - Oficiální web obce


Vyhledávání

Odkaz na Instagram Nemocnice Jihlava Odkaz na Facebook Nemocnice Jihlava YouTube kanál Nemocnice Jihlava LinkedIn profil Nemocnice Jihlava Audiozprávy

 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Diagnostické obory > Hematologicko-transfuzní oddělení

 

Informace pro dárce krve a kostní dřeně

Milí dárci,
níže najdete informace týkající se darování krve - kde můžete zaparkovat, co jíst před odběrem a po odběru, jak se můžete k odběru objednat a potřebné kontakty. Dále zde získají informace ti, kdo se chtějí zaregistrovat do Českého registru dárců krvetvorných buněk.

 
 
 

Nově nás můžete sledovat na facebooku @darcikrvejihlava a instagramu@darcikrvejihlava. Můžete nás sledovat a tak se vše podstatné dozvědět jako první.


Od ledna 2020 jsme změnili zpracovatele, který z vaší darované krve vyrábí transfuzní přípravky, které jsou pak podávány pacientům. Tato změna sebou nese hlavně drobné změny v posouzení způsobilosti a propuštění dárce k odběru krve. Proto prosíme o spolupráci a pochopení.

Jedná se o následující změny:

1) Pokud dárce trpí cukrovkou a užívá perorální antidiabetika (PAD) nebo inzulín, tak nebude připuštěn k odběru. Cukrovkáři, kteří dodržují pouze dietní opatření a žádné léky neužívají, se toto netýká.

2) Pokud dárce užívá léky na tlak a celkový počet účinných látek, které tyto jeho léky obsahují, je 4 a více, tak nebude k odběru připuštěn. Tři účinné látky u prášků na tlak jsou ještě v pořádku.

3) Dárce krve užívající antidepresiva nyní nebude k odběru připuštěn.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na darci@nemji.cz.

Děkujeme za pochopení
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Diagnostické obory > HTO – Hematologicko-transfuzní oddělení > Informace pro dárce krve a kostní dřeně

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Pomocná nabídka

Stránku:

web & design , redakční systém | Přihlásit se | Mobilní verze | O webu | Prohlášení o přístupnosti