Dárci krve a kostní dřeně

Informace pro dárce kostní dřeně

Hematologicko-transfuzní oddělení (HTO) Nemocnice Jihlava funguje jako Náborové centrum pro Český registr dárců krvetvorných buněk, který sídlí v Praze při IKEM.
U nás na HTO probíhá vstupní registrace do Českého registru dárců krvetvorných buněk. Pokud splňujete následující podmínky, můžete kontaktovat naše oddělení a domluvit si termín vstupu. Celá procedura zabere asi 15 minut, kdy vám vezmeme dvě zkumavky krve, vyplníte zdravotní dotazník a krátce si s vámi pohovoříme. Během této doby máte možnost se zeptat na cokoli, co vás napadne.

Podmínky vstupu:
  • Věk 18-40 let (evidence v databázi registru do 55 let věku dárce),
  • ochota pomoci jakémukoliv pacientovi nejen z ČR, ale i ze zahraničí,
  • hmotnost více než 50 kg,
  • dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění – ani v minulosti),
  • bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce),
  • ochota podstoupit odběry krve a případná další vyšetření,
  • ochota věnovat svůj čas a pohodlí,
  • zdravotní pojištění platné v ČR.

Dárcovství kostní dřeně je dobrovolné, bezplatné a anonymní!

Více informací včetně toho, jak se vyhledává dárce pro pacienta a co se děje po vstupní registraci, najdete na www.darujzivot.cz. Naleznete tam i konkrétnější informace ohledně překážek vstupu.
Pokud si nejste jisti hlavně v otázce zdravotního stavu a případné medikace, napište e-mail s konkrétním dotazem na darci@ikem.cz předtím, než si s námi domluvíte termín. Pokud dostanete pozitivní odpověď, můžete nás kontaktovat a termín si domluvit. E-mail s odpovědí si k nám vezměte s sebou.

OBJEDNÁNÍ:

E-mail: darci@nemji.cz

Tel.:  +420 800 100 876

Dárce kostní dřeně objednáváme od pondělí do čtvrtka v časech 10:00–11:30. Po domluvě je však možné přijít i v jiný den a čas. V případě potřeby vám potvrdíme propustku pro vašeho zaměstnavatele.
Pokud jste zároveň dárci krve, nejlepší řešení je spojit odběr krve se vstupem do registru. V tomto případě je však také nutné se předem na tomto postupu domluvit na uvedeném e-mailu nebo čísle.

Jak se k nám dostanete, naleznete ZDE.