Nemji-logo-inverted

About Hospital

European funds

European funds

Development of laboratory capacities of the Hospital Jihlava

The project is co-funded by the European Union as a part of the Union's response to the COVID-19 pandemic.

The aim of the project is to develop, modernise and strengthen the resilience of the Jihlava Hospital's healthcare, in particular the renewal of the laboratory complement equipment to minimise the impact of the COVID 19 pandemic on patients and hospital staff, and to prepare for other potential threats.

The project supports the equipment and development of laboratory diagnostics for the entire laboratory complement of the hospital. In times of infectious disease pandemics, the demands for rapid and high-quality diagnostics across all disciplines of laboratory complement are increasing exponentially. Another significant factor is the need to minimize the risks of infectious disease transmission and the resulting requirements and division of operations, where everything must be strictly segregated to eliminate risks.

 

 

Increasing cyber security of Hospital Jihlava

Within the implementation of the project plan, the applicant plans to implement cyber security measures in the following areas according to Decree No. 82/2018 Coll. (Decree on Cyber Security):

  • An instrument to protect the integrity of communication networks - the security of communication networks (§ 18).
  • An instrument for ensuring the level of availability of information - ensuring the level of availability of information (§ 27).

Project focus

  • To increase the security of the network at its perimeter.
  • To improve the backup level.
  • To increase the availability of virtualization infrastructure.

Project objectives

The main objective of the project is to increase cyber security and meet the requirements of Act No. 181/2014 Coll., on Cyber Security and on Amendments to Related Acts (Cyber Security Act), i.e. to increase the security of listed information and communication systems.

 

The project is implemented thanks to the financial support of the European Union.

 

 

Modernizace a obnova přístrojového vybavení onkogynekologické péče Nemocnice Jihlava

Cílem projektu bylo zvýšení kvality, dostupnosti a bezpečnosti péče o onkologicky nemocné pacienty v regionu Vysočina, která je poskytována v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Jihlava  potažmo v rámci Onkogynekologického centra .V rámci projektu byla vybavena pracoviště operačních sálů, ultrazvukové diagnostiky, oddělení zobrazovacích metod, což bude mít výrazný efekt na zlepšení diagnostiky, léčby a dispenzarizaci onkologických pacientů s dopadem i na prevenci onkologických onemocnění. Projekt  řeší dovybavení nebo obnovu přístrojového vybavení pracovišť pracovišť, které se podílí na zajištění onkogynekologické péče v rámci onkogynekologického a komplexního onkologického centra od diagnostiky nádorů, přes léčbu nádorových onemocnění jak operační, tak pomocí dalších technik (radioterapie, chemoterapie, hormonoterapie  s následnou dispenzarizací (pravidelné kontroly včetně laboratorních vyšetření a zobrazovacích metod) těchto pacientek

U geneticky podmíněných nádorů dispenzarizace a cílená prevence i rodin těchto pacientek. V přípravné fázi tohoto projektu byly mapovány potřeby jednotlivých pracovišť, které se podílejí na této vysoce specializované péči. Byly zjišťovány stávající podmínky fungování těchto pracovišť a dále bylo vyhodnocováno jejich zapojení do péče o pacientky s nádorovým onemocněním jednak z pohledu rozvojových plánů Kraje Vysočina, tak Nemocnice Jihlava  jako garanta této odborné. Nastavené parametry byly vyhodnocovány z hlediska současných i odhadovaných standardů péče o onkologicky nemocné pacientky.  Jako oddělení s největší potřebou rozvoje a s vysokým dopadem na efektivitu bylo v rámci Nemocnice Jihlava a Komplexního onkologického centra vytipovány následující podjednotky: gynekologické oddělení, ultrazvukové pracoviště, operační sály, oddělení zobrazovacích metod a onkologické oddělení. V aktivitách projektu tak došlo k modernizaci a obnově těchto podjednotek, modernizaci diagnostických a terapeutických zdravotnických prostředků, jejichž fyzické i morální opotřebení neumožňuje dosáhnout standardních parametrů kvality péče a jejichž pořízení povede k zajištění diagnostiky, léčby a záchytu onkologických onemocnění a řešení i jejich komplikací. Realizace projektu tak výrazně přispívá k vyrovnání rozdílů v poskytování zdravotních služeb pro ženy s nádorovým onemocněním mezi jednotlivými centry a současně k zajištění efektivní spolupráce mezi zdravotnickými zařízeními různé medicínské úrovně.

PŘEHLED POŘÍZENÉHO VYBAVENÍ
DIAGNOSTICKÝ KOMPLEMENT
  • Ultrazvukový přístroj (HIGH-END s 3D/4D technologií)
  • Magnetická rezonance 1,5T + vybavení
AMBULANCE A KOMPLEMENT
  • Gynekologické vyšetřovací křeslo
  • Myčka chirurgických nástrojů (CS)
VYBAVENÍ OPERAČNÍCH SÁLŮ
  •  Instrumentárium pro vaginální operativu
  • Instrumentárium pro hysteroskopickou operativu
  • Stůl operační mobilní, elektricky polohovatelný
  • Laparoskopická věž HIGH-END tyou (FULL HD kamera)
  • Operační lampa s LED technologií a dvěmi rameny
  • Technologie k detekci sentinelových uzlin

 

 

Zvýšení kvality návazné péče Nemocnice Jihlava

Projekt v rámci 31. Výzvy IROP
Zvýšení kvality návazné péče Nemocnice Jihlava

V rámci  projektu je řešena kvalita poskytované návazné péče v Nemocnici Jihlava, která bezprostředně předchází nebo přímo navazuje na vysoce specializovanou péči, poskytovanou jak v akreditovaných centrech Nemocnice Jihlava (Komplexní onkologické centrum, Kardiovaskulární centrum, Iktové centrum  a Onko-gynekologické centrum),  tak i v dalších  vysoce specializoavancýh centrech v regionu (traumacentrumFN Brno Bohunice).  V přípravné fázi tohoto projektu byly mapovány potřeby jednotlivých pracovišť zajišťujících návaznou péči a vyhodnocována jejich potřebnost v kontextu rozvojových plánů nemocnice i souvislost s definovanými parametry návazné péče a standardy vybavení jednotlivých specializovaných pracovišť.  Jako oddělení s nejvyšším potenciálem rozvoje a vysokým dopadem na efektivitu a kalitu poskytované návazné péče v Nemocnici Jihlava byly vytypovány pracoviště laboratoří, rehabilitační a fyzikální medicíny, Endoskopiské pracoviště, operační sály, urgentní příjem (nemocnice nemá vlastní traumacentrum) a následná intenzivní péče a dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče. V aktivitách projektu tak dojde k modernizaci a obnově lůžkového fondu a laboratorních, diagnostických a terapeutických zdravotnických prostředků, jejichž fyzické i morální opotřebení neumožňuje dosáhnout standardních parametrů kvality péče a jejichž pořízení povede k zajištění diagnostiky, léčby a záchytu časných stádií onemocnění i řešení jejich komplikací. Realizace projektu tak výrazně přispěje k vyrovnání rozdílů v poskytování zdravotních služeb návazné péče mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními a současně k zajištění efektivní spolupráce mezi zdravotnickými zařízeními různé medicínské úrovně.

V rámci projektu dojde ke zvýšení kvality návazné péče na následujících šesti pracovištích:

  • Laboratoře
  • Rehabilitační a fyzikální medicína
  • Endoskopické pracoviště
  • Operační sály
  • Emergency Department
  • Následná intenzivní péče a dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče

Díky realizaci projektu dochází ke zrychlení diagnostiky život ohrožujících stavů, zejména závažných bakteriálních infekcí ? sepse, rozšíření hematologické diagnostiky zejména nádorových stavů a rozšíření nabídky diagnostických zobrazovacích a terapeutických metod pro onkologické pacienty.  Využití pokročilých zobrazovacích metod, které budou v rámci projektu pořízeny, umožní detekci nádorových změn v časných fázích onemocnění a endoskopy s vysokou rozlišovací optikou  zefektivní screeningu kolorektálního karcinomu. Díky projektu rovněž dojde ke zvýšení bezpečnosti při poskytování léčebné péče  budou modernizovány technologie pro operační řešení patologických stavů, zejména v onkochirurgii, onkogynekologii, onkourologii a cévní chirurgii. Po ošetření  pacientů v centrech vysoce specializované péče projekt dále výrazně zkvalitní  výsledky návazné rehabilitační péče  a zvýší komfort a úrovně služeb na lůžkách následné péče a dlouhodobé rehabilitace.